Konkurs “Instruktor roku 2023”

W dniach 2 – 3 czerwca 2023 r. na Terenie Hotelu Trio w Białymstoku oraz na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku odbył się kolejny 21 konkurs o tytuł „Instruktor Roku 2023 r.”. Jak zazwyczaj konkurs był zorganizowany przez Polską Federację Stowarzyszeń Szkół Kierowców (PFSSK) we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Ośrodków Szkolenia Kierowców i Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Ośrodków Szkolenia Kierowców.

W konkursie wzięło udział 14 zawodników w 4 konkurencjach. Pierwsza konkurencja, nazwana przez organizatorów K1, odbyła się 2 czerwca w Sali w hotelu Trio i był to test sprawdzający wiedzę startujących w konkursie instruktorów.

Pozostałe 3 konkurencje (K2, K3 i K4) przeprowadzone zostały w dniu 3 czerwca 2023 r. na terenie placu manewrowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Były to następujące zadania praktyczne:

K2 – Próba Stewarta, czyli jazda samochodem z piłeczką na talerzu kierując z miejsca instruktora,

K3 jazda na trolejach i

K4 parkowanie równoległe.

Firma Liwona Sp. z o.o., OS Symulator oraz Polski Związek Szkoleniowy ufundowały główną nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Instruktor Roku 2023 r.”. Był to kompaktowy symulator mocowania ładunku, czyli unikalna na polskim rynku pomoc naukowa, która w prosty sposób pozwala na naukę prawidłowego mocowania ładunków bez konieczności używania pojazdów szkoleniowych i ciężkich towarów.

Biorący udział w zawodach instruktorzy zaprezentowali zebranym swoje wysokie umiejętności.

Wszyscy byli świetni ale punktacja z realizacji kolejnych zadań jednoznacznie ustawiła klasyfikację instruktorów na podium. Główną nagrodę i tytuł „Instruktora roku 2023” otrzymał Pan Michał Cygan. Drugie miejsce zdobył Pan Paweł Łagoda, a trzecie Łukasz Gaweł. 

Nagrodę w imieniu Firmy Liwona, OS Symulator i Polskiego Związku Szkoleniowego wręczyli Pan Zbigniew Papuga – Prezes firmy Liwona sp. z o.o. i Wiceprezes Polskiego Związku Szkoleniowego oraz Pan Paweł Bladowski przedstawiciel OS Symulator.